در نشست عمومی شورای شهر کرمان مطرح شد: ضرورت اصلاح و ادغام کمیسیون های شورای شهر/ ارائه خدمات فرهنگی، تفریحی و ورزشی به کارگران و فرهنگیان


در نشست عمومی شورای شهر کرمان مطرح شد:

ضرورت اصلاح و ادغام کمیسیون های شورای شهر/ ارائه خدمات فرهنگی، تفریحی و ورزشی به کارگران و فرهنگیان

نشست عمومی شورای شهر کرمان با حضور اکثریت شورا در محل خانه شهر تشکیل شد. محمد فرشاد رییس شورا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ایام بزرگداشت معلم و کارگر گفت: اصلاح و ادغام کمیسیون های شورای شهر در راستای بهینه سازی عملکردها و مصوبات ضروری است.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه نشینی شورای شهر نیز ضمن درخواست از شهردار کرمان جهت روشنایی و نورپردازی میادین و معابر عمومی به مناسبت نیمه شعبان، برگزاری جشن های شاد و مفرح در سطح شهر را خواستار شد و همکاری های لازم با مراکز مذهبی و واحد‌های صنفی صورت پذیرد.

منصور ایرانمنش همچنین بر توجه ویژه شهرداری بر آسفالت و لکه گیری معابر تاکید کرد و رفع مشکل آب گرفتگی در محدوده گلزار شهدا در زمان بارندگی را خواستار شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و ایجاد درآمدهای پایدار شورای شهر کرمان نیز از آغاز جلسات ستاد ممیزی اصلاح نرخ تعرفه ها و عوارض خدماتی و صنفی در شهرداری کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح مطالبات شورای شهر در تدوین بودجه و افزایش درآمد شهرداری با استفاده از شیوه های جدید ضروری است. حسین چناریان با بیان این که اراده جدی برای کنترل، کاهش و تغییر هزینه ها در شورای شهر و شهرداری شکل گرفته است افزود: منطقی سازی و مناسب سازی بودجه شهرداری به صورت علمی و عینی با تشکیل کارگروه های تخصصی در دست اقدام است.

همچنین با پیشنهاد زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا در خصوص ارائه خدمات فرهنگی، تفریحی و ورزشی توسط شهرداری به صورت نیم بهاء به کارگران و فرهنگیان در ایام کارگر و معلم موافقت شد. گفتنی است در این نشست با ادامه فعالیت پیمانکار  پارک آفتاب (که هم اکنون ۴۰درصد پیشرفت کاری دارد) طبق قرارداد قبلی موافقت شد.

در این نشست مقرر شد مجوز زمین های واافتاده و لچکی های مجاور املاک  غیر تجاری به قیمت کارشناسی روز به شرط ادغام در ملک مجاور تا سقف ۵ متر به شهرداری واگذارشود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *