در نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی استان با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان تاکید شد: ضرورت مطالبه گری مشترک بین مدیریت شهری و پلیس

در .

در نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی استان با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان تاکید شد:

ضرورت مطالبه گری مشترک بین مدیریت شهری و پلیس

 رییس شورای اسلامی شهر کرمان در نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی استان با بیان این که هدف مشترک دو نهاد شهرداری و نیروی انتظامی امنیت است گفت: شهرداری بستری برای ایجاد امنیت فراهم می کند تا نیروی انتظامی بتواند بهتر از جرم جلوگیری کند.

علیرضا نادری با تاکید بر این که شهرداری باید شرایطی ایجاد کند که امکان وقوع جرم ایجاد نشود افزود: فرهنگسازی در حوزه شهرنشینی و شهروندی می تواند از انجام جرم تا حدود زیادی جلوگیری کند.

حسین چناریان نیز با بیان این که نیروی انتظامی یک سازمان همیشه فعال است گفت: با توجه به مشکلات اخیر کشور، یکی از سخت ترین خدمات بر عهده نیروی انتظامی است.

وی بخش عمده ای از مشکلات شهر کرمان را عدم مطالبه گری مشترک بین پلیس و شهرداری عنوان و تصریح کرد: رفع معضلات زباله گردی و مراکز ضایعاتی، متکدیان و معتادان متجاهر، کودکان کار ، ... موارد مطالبه مردم از پلیس و شهرداری است.

به گفته چناریان، عدم انجام وظیفه دستگاه های دیگر زحمات پلیس و شهرداری را در این حوزه ها بی نتیجه کرده است.

وی همچنین با اشاره به پیگیری گرم خانه ها در شورا و شهرداری گفت: ضروری است پلیس و شهرداری جدی تر و هماهنگ تر عمل کنند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

فرمانده اسبق انتظامی استان نیز با بیان این که مساحت 13 هکتاری شهر کرمان یکی از چالش های مدیریت شهری است افزود: رعایت حریم شهر باید از سوی نهادهای ذیربط دنبال و ضرورت تامین اعتبار پروژه دوربین های نظارت ترافیک از سوی استانداری دیده شود.

همچنین شهردار کرمان با اشاره به اجرای موفق پروژه مشترک برگزاری مراسم سردار شهید سلیمانی گفت: در سال های اخیر بالغ بر 90 درصد مصوبات شورای تامین با برنامه ریزی منسجم عملیاتی شد و همکاری و هم افزایی موثری بین پلیس و شهرداری ایجاد کرد.

سعید شعرباف به تعهدات دو طرف شهرداری و پلیس در پروژه بازار اشاره و تاکید کرد: ضروری است در آستانه نوروز و در زمان بندی مشخص اجرای تفاهم نامه پیش رود.

وی همچنین با انتقاد از زیرساخت های ناآماده آرامستان جدید اظهار داشت: حوزه پایش تصویری نیز که از دغدغه های مسئولان کشور است مصداق پیشگیری از جرم محسوب می شود.

شهردار کرمان بر لزوم ایجاد کارگروه مشخصی برای پیگیری مطالبات دو نهاد تاکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی نیز در سخنانی اظهار داشت: ارتباط کاری خوب و اهداف مشترک بین پلیس و شهرداری می تواند امنیت و رضایت مردم را در پی داشته باشد.

عبدالرضا ناظری، با اشاره به سوابق علمی و انقلابی اعضای شورای ششم گفت: این دوره فرصت خوبی پیش آمده تا با نشست های مشترک و جلسات کارگروه ها برنامه های بلندمدت دوطرفه داشته باشیم.

وی با بیان این که شهرداری ها در سراسر جهان وظایف بیشماری دارند افزود: در کشور ما نیز شهرداری ها هم راستا با نیروی انتظامی در نیل به اهداف مشترک خدمات ارزشمندی ارائه می دهند.

ناظری تشکیل جلسات مشترک بین شهرداری های سراسر کشور را ضروری دانست و گفت: در این صورت مشکلات و معضلات اجتماعی به خوبی مدیریت شده و با کمترین هزینه بالاترین میزان امنیت به دست خواهد آمد.

وی همچنین بر لزوم تدابیر پیشگیری از ناامنی و تجمعات غیرقانونی در اماکن و معابر عمومی و بوستان ها و مراکز خرید تاکید کرد.

در ابتدای این نشست فرماندهان و مدیران ارشد نیروی انتظامی به بیان مشکلات شهر کرمان و تاثیر آن ها در ناامنی های اجتماعی پرداختند.

جمع آوری متکدیان، احداث پارکینگ عمومی، ساماندهی اتباع، تعیین تکلیف بناهای فرسوده، جمع آوری کارگاه های ضایعاتی، تصرف اراضی دولتی، حاشیه نشینی و سیستم پایش تصویری از جمله مواردی بود که مورد تاکید آن ها قرار گرفت.