رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و میراث فرهنگی: منفعت اجرای پروژه فاضلاب شهری، ساماندهی آب های سطحی و تامین آب صنایع کرمان است

در .

 

منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و میراث فرهنگی از ارسال و طرح 160 نامه در این کمیسیون خبر داد و گفت: وضعیت امروز کرمان در شان مردم بامنزلت خود نیست و تلاش برای رفع مشکلات و معضلات شهری ادامه دارد.

وی با انتقاد از بی مهری ها نسبت به مدیریت شهری و تعاملات بین بخشی افزود: مطالبات مردمی به حق است که باید زیست مطلوبی با احساس آرامش و امنیت برای 700 هزار جمعیت شهری به علاوه آمار مسافران و گردشگران به ویژه در دوسال اخیر با ذائقه های متنوع فراهم شود.

ایرانمنش حذر از آمارسازی ها و گزارش های تخیلی را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد: در این دوره و با ترکیب جدید شورا اتفاقات خوبی در شهر کرمان بیفتد.

وی با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب شهری از دو سال گذشته در شهر کرمان گفت: مشکلات این پروژه که شهر را به کارگاه عمرانی تبدیل کرده در جلسات کمیسیون عمران و با حضور مسئولان مربوطه بررسی می شود.

ایرانمنش از فعالیت هفت گروه آسفالت در سطح شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: منفعت اجرای این پروژه در آینده نزدیک، ساماندهی آب های سطحی و تامین آب صنایع کرمان خواهد بود.

وی همچنین به دیدار مستمر از محلات شهر کرمان و برگزاری جلسات با شهروندان و شهردارمحلات اشاره و تصریح کرد: در اولین گام محله سراسیاب در دو کمیسیون خدمات شهری و عمران رصد شد و مشکلات و نیازهای آن مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و میراث فرهنگی با اشاره به تلاش شورای ششم برای عادلانه کردن عوارض شهری گفت: پروژه های بازسازی میدان ارگ، بهسازی خیابان تجلی، ایمن سازی جاده آرامستان، رفع آب های سطحی شهرک شکوه، ایجاد گذر فرهنگی سردار سلیمانی و احداث پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری ذیل طرح تفصیلی شهر کرمان در جلسات کارشناسی این کمیسیون در دست بررسی است.

ایرانمنش آسفالت معابر شهر کرمان را با اولویت پرداخت خودیاری از سوی شهروندان مهم عنوان و تاکید کرد: اجرای کامل پل معلم و احداث راستگرد آن همچنین تامین انشعاب گاز در شهرک های حجتیه و شهید همت در اولین فرصت، از تصمیمات این کمیسیون در دوره جدید است.

وی با بیان این که سهم 25 درصدی شهرداری از پساب آب محفوظ است گفت: این مهم با توجه به مکاتبات اخیر شهرداری با استانداری در دستور کار قرار گرفته است.

ایرانمنش از برگزاری جلسات متعدد درباره تغییر طرح اولیه تقاطع شهدای خلبان خبر داد و خاطرنشان کرد: جمع بندی این نشست ها در شورای ششم تغییر طرح اولیه به دلیل هزینه بالای تملک زمین سنگبری و اجرای این پروژه در دو فاز است.

وی با تایید مشکلات ساختاری پیاده روهای شهر کرمان گفت: شورای ششم پیگیر طرحی ویژه برای اجرای مطلوب بهسازی پیاده روهای شهر است.

رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و میراث فرهنگی با اشاره به احیای بازار و محله قلعه محمود گفت: این مهم از شورای پنجم آغاز شد و در شورای ششم ادامه خواهد یافت.

ایرانمنش همچنین از مطالعه مجدد مرمت حمام باغ لله به دلیل آسیب آب های سطحی به این بنای تاریخی خبر داد.