رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری: ساماندهی زباله گردها از سوی سازمان های فرهنگی و هنری و مدیریت پسماند

در .

 

 

عشرت کردستانی، رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری از تشکیل 9 کارگروه فرهنگی، اجتماعی در این کمیسیون خبر داد و گفت: بیش از 100 جلسه با افراد و نهاد های مختلف تشکیل و به تحولات اساسی در سیماومنظر شهری، حمایت از هیئت های مذهبی، همکاری با گروه های مردمی، اجرای تورهای گردشگری دفاع مقدس، برگزاری آیین عصر شیدایی و همکاری با بنیاد "مکتب حاج قاسم" با هدف تحقق حاکمیت هویت محلات منجر شد.

وی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه "سی سی" برای عرضه صنایع دستی و تولیدات خانگی سی استان افزود: این اتفاق، در راستای حمایت از زنان کارآفرین و ایجاد بازارچه های خوداشتغالی محلات صورت گرفته است.

کردستانی از ایجاد دبیرخانه مرکزی محلات با عنوان "مرهم" در بوستان ریاضیات خبر داد و خاطرنشان کرد: این دبیرخانه با اجرای رویداد " چای نبات" و دعوت از اقشار مختلف شهروندان دلسوز که دغدغه های زیادی دارند آغاز بکار کرد.

وی با بیان این که از 10 ایده برتر در پایان رویداد " چای نبات" رونمایی و تقدیر می شود گفت: با فراخوان ایده ها و طرح آن ها در نشست های اجتماعی واقع در 19 ایستگاه مستقر در سطح شهر، شکاف بین نخبگان و شهروندان حذف می شود.

کردستانی با ممنوع دانستن سگ گردانی در اماکن عمومی گفت: این موضوع در کمیسیون فرهنگی بررسی و تصویب شد.

وی همچنین از ساماندهی زباله گردها از سوی دو سازمان فرهنگی و هنری و مدیریت پسماند خبر داد و خاطرنشان کرد: این کار، با شناسنامه دارکردن زباله گردها و ایجاد کسب و کار آبرومند برای آنها و نیز استقرار کانکس های تحویل زباله خشک صورت می گیرد.

کردستانی با اشاره به دعوت شهرداری از شرکت های جمع آوری زباله و استفاده از تجربیات استان های دیگر در استفاده بهینه از طلای کثیف گفت: وضعیت امروز کرمان زیبنده پایتخت مقاومت نیست.

وی با اشاره به محدودیت بودجه فرهنگی شهرداری گفت: انجام پیوست های فرهنگی، اجتماعی و عدالت در بودجه سال آینده لحاظ می شود.

کردستانی از برگزاری آیین های یلدای همدلی، فصل یگانگی، اکران فیلم سینمایی و ورزش و بازی های محلی در محلات خبر داد و خاطرنشان کرد: شورای ششم دنبال شادی و نشاط پایدار برای همه اقشار جامعه شهری کرمان است.