رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست: خبرنگاران با اطلاع رسانی صحیح مردم کرمان را به مشارکت در بیان و رفع مشکلات شهری ترغیب کنند

در .

 

فتح الله مویدی، رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست از بررسی 65 نامه ارسالی به این کمیسیون، تصویب 16 مصوبه و تشکیل 18 جلسه خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس قانون شوراها، این نامه ها از سوی ریاست شورا به کمیسیون خدمات شهری ارجاع داده شده و در جلسات بررسی می شوند.

وی با اشاره به حضور برخی از شهروندان در جلسات کمیسیون اظهار داشت: همچنین معاون خدمات شهری و معاونان خدمات شهری شهرداری های مناطق بنا بر نیاز موجود در جلسات حاضر شده و گاهی اعضای کمیسیون را در بازدید از محل و بررسی همه جانبه مسائل شهری همراهی می کنند.

مویدی حضور خبرنگاران در نشست های کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست را بلامانع عنوان کرد و از خبرنگاران خواست با اطلاع رسانی صحیح، مردم کرمان را به مشارکت در بیان و رفع مشکلات شهری ترغیب کنند.

وی با اشاره به حضور فعالانه معاونان خدمات شهری مناطق در نشست اخیر این کمیسیون افزود: در بررسی هفتگی معضلات شهری در کمیسیون خدمات، سد معبر بیشترین نارضایتی را به دنبال داشته و حقوق شهروندی را تضییع کرده است.

مویدی همچنین از ممنوعیت دفن میت در جنگل قائم و مشکلات مرتفع نشده آرامستان جدید نام برد و گفت: انتقال سنگ فروشی ها از مرکز به حاشیه شهر نیز از درخواست های مردم کرمان است که با توجه به پخش ذرات سرطان زا، سلامت شهروندان را به خطر انداخته است.

وی انتقال صنوف مزاحم و آلاینده به مکان مشخص شده و جانمایی چهار مکان به تخلیه پسماند ساختمانی را از دیگر درخواست های شهروندان عنوان و بر پیگیری رسانه ها تا رفع آن ها تاکید کرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست با اشاره به عدم تناسب وسعت 13 هکتاری شهر کرمان با بودجه شهرداری، از ادارات و نهادهای دولتی خواست بدهی های قانونی خود را به شهرداری بپردازند.

مویدی با بیان این که تنها جمع آوری زباله هزینه هنگفتی دارد گفت: خیلی از معضلات شهری با اعتبارات استانی و به دست مسئولان ارشد حل شدنی است.