در آخرین نشست عمومی فوق العاده شورای اسلامی شهر کرمان سال جاری تصویب شد؛ بودجه 1239 میلیاردی با رشد ۱۶۴ درصدی بودجه فرهنگی

در .

در آخرین نشست عمومی فوق العاده شورای اسلامی شهر کرمان سال جاری تصویب شد؛

بودجه 1239 میلیاردی با رشد ۱۶۴ درصدی بودجه فرهنگی 
 
آخرین نشست عمومی فوق العاده شورای اسلامی شهر کرمان در سال جاری با حضور 10 تن از اعضا و معاونان شهردار عصر شنبه در محل خانه شهر برگزار شد. 
در این نشست که به مراحل نهایی بررسی و تصویب بودجه شهرداری در سال 99 اختصاص داشت رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا از موافقت شورای شهر با مبلغ پیشنهادی 1239 میلیارد تومانی شهرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: شش ماموریت مهم در منابع مصرف بودجه پیش بینی شده است.
حسین چناریان از تعریف سرفصل های شش گانه در بودجه شهرداری خبر داد و افزود: در حوزه کالبدی و شهرسازی 129 میلیارد تومان، خدماتی و محیط زیست 378 میلیارد تومان، ایمنی و بحران 65 میلیارد تومان، ترافیک و حمل و نقل 400 میلیارد تومان، خدمات مدیریت 234 میلیارد تومان و فرهنگی و اجتماعی 29 میلیارد تومان اختصاص یافت.
وی با اشاره به نحوه هزینه کرد بودجه سال جاری و اقدامات مربوط به متمم بودجه گفت: ساعت ها و جلسه ها درباره نقاط ضعف و قوت بودجه و دغدغه های اعضای شورا بحث شد.
چناریان مبلغ اعتبارت هزینه ای را معادل 509 میلیارد تومان، تملک دارایی و سرمایه ای 700 میلیارد تومان، نیروی انسانی 402 میلیارد تومان و سایر ردیف ها را 105 میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: با تلاش و تخصص اعضای این کمیسیون شورا و کارشناسان شهرداری، گام های مثبت مدیریت شهری در سال آینده محقق می شود.
در ادامه زهرا لری، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان با بیان این که اصلاح فرهنگ درآمدها را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد گفت: همه پروژه های عمرانی نیازمند پیوست های فرهنگی و اجتماعی هستند.
محمد فرشاد، رییس شورا نیز اظهار داشت: مطالبات و توقعات فرهنگی مردم کرمان بجا است؛ به همین دلیل سه میلیارد تومان از اعتبارات جاری به بودجه بخش های فرهنگی و اجتماعی افزوده شده است. 
همچنین محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل با اشاره رشد 55 درصدی فعالیت های عمرانی شهرداری نسبت به سال گذشته گفت: بیش از همه در بودجه بخش فرهنگی و اجتماعی با رشد چشمگیری روبرو بودیم.
وی با بیان این که ممکن است پروژه ها در حوزه های دیگر نیز تعریف شده باشند افزود: پیشنهاد می شود پروژه ها به صورت تفکیک شده به اعضا ارائه شود تا در فرصت مناسبی مورد بررسی و نظارت شورا قرار گیرند.
کامیاب تحقق بودجه را منوط به کسب درآمد شهرداری دانست و گفت: در حوزه عمرانی شهرداری، سرفصل ها به صورت کلی دیده شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: اگر مجوز قانونی خرید اتوبوس اخذ شود می توان این پیشنهاد را در تبصره بودجه وارد کرد.
منصور ایرانمنش عضو شورا نیز تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی تمهیداتی اندیشیده شود تا اعتباری در قالب تبصره به خرید اتوبوس جدید اختصاص یابد.
همچنین فتح الله مویدی، رییس کمیسیون حقوقی و نظارت ارتقای شبکه ناوگان عمومی را ضروری دانست و گفت: در سال جدید باید با خرید 50 دستگاه، اتوبوسرانی را تقویت کرد.
فرشاد نیز اصلاحیه بودجه برای خرید حداقل 20 دستگاه از سوی شهرداری را خواستار شد و افزود: چنان چه امکان خرید اتوبوس در سال آینده فراهم شد از سرجمع اعتبارات این مهم دیده شود.
علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست نیز با بیان این که برای اجرای عملیات آسفالت و جمع آوری آب های سطحی رقم شایسته ای دیده شده گفت: مواردی چون حصارکشی املاک رهاشده و ساماندهی کارخانه بازیافت نیازمند اعتبارات بیشتری است.
وی از افزایش 2 میلیارد تومان اعتبار به سازمان پسماند و ردیف بهسازی و ساماندهی کارخانه بازیافت خبر داد.
در این نشست همچون سه نشست فوق العاده اخیر شورا بر خدمات و فعالیت های بیشتر شهرداری در زمینه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کرمان تاکید و مقرر شد شهرداری مصوبه اخیر درباره تعلیق عوارض و بدهی شهروندان به شهرداری به سازمان ها و مناطق تابعه ابلاغ و به صورت همگانی اطلاع رسانی شود. 
در پایان آخرین نشست عمومی فوق العاده شورای شهر تعدادی نامه قرائت و بر مصوبات ارجاعی هیئت تطبیق اصرار شد.