رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی: تصویب مدیریت تعارض منافع، آیین نامه املاک مسیری، آیین نامه پژوهشی و تشویق گزارش دهندگان مفاسد اداری شهرداری در شورا

در .

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی:

تصویب مدیریت تعارض منافع، آیین نامه املاک مسیری، آیین نامه پژوهشی و تشویق گزارش دهندگان مفاسد اداری شهرداری در شورا

 

محمد امینی زاده، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی از بارگذاری مستمر مصوبات و صورت جلسات بر سایت جدید شورا خبر داد و گفت: این کمیسیون درخواست های مردمی، نظارت بر شهرداری و ارزیابی امور شهری را از منظر حقوقی بررسی می کند.

وی با اشاره به انجام صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری برای اولین بار در این دوره افزود: برای اطلاع عموم این صورت جامع در آینده ای نزدیک منتشر می شود تا شهروندان کرمانی در جریان جزئیات بودجه شهرداری قرار گیرند و رسانه ها نیز فرصت تحلیل آن را پیدا کنند.

امینی زاده با بیان این که گزارش تحویل و تحول شهرداری نیز برای اولین بار به شورا ارائه شده اظهار داشت: اعضای شورا به سامانه های شهرداری نیز دسترسی پیدا کردند.

وی همچنین به ارائه گزارش ماهانه 137 به صورت تحلیلی به شورا اشاره و اضافه کرد: جلسات علنی و تخصصی شورا نیز ضبط آرشیو خواهد شد.

امینی زاده تدوین آیین نامه برای استفاده عادلانه کارکنان شهرداری از املاک مسیری را ضروری عنوان و تاکید کرد: همچنین گزارشی از وضعیت این املاک که سال ها در اختیار مدیران و کارکنان شهرداری قرار گرفته بود به شورا ارائه شده است.

وی از بررسی و نظارت این کمیسیون پرداخت خودیاری و اولویت بندی اجرای عملیات آسفالت معابر بر اساس زمان و میزان آن خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین گزارش هایی از وضعیت نیروی انسانی، اموال استیجاری، پروژه های حقوقی، خدمات رفاهی خواسته شده است.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی با اشاره به تشکیل 14 جلسه کاری، دو جلسه فوق العاده و 86 مکاتبه در این کمیسیون در پنج ماه اخیر گفت: در این مدت کوتاه چهار لایحه مدیریت تعارض منافع، آیین نامه استفاده از املاک مسیری، آیین نامه پژوهش و مطالعات و تشویق گزارش دهندگان مفاسد اداری شهرداری به تصویب رسیدند.

امینی زاده با بیان این که شورای شهر نهادی نظارتی و تصمیم ساز برای شهرداری است گفت: پاسخگویی شهرداری به شورا باید الزام شده و در کمیسیون های شش گانه شورا تصمیمات لازم گرفته شود.