از سوی هیئت امنای مرکز پژوهش های شورای اسلامی کرمان؛ تشکیل چارت سازمانی مرکز پژوهش های شورا تصویب شد

در .

از سوی هیئت امنای مرکز پژوهش های شورای اسلامی کرمان؛

تشکیل چارت سازمانی مرکز پژوهش های شورا تصویب شد

 

چارت سازمانی مرکز پژوهش های شورا با حضور هیئت امنای این مرکز و شهردار کرمان در نشستی  و در محل سالن کنفرانس شورای شهر تصویب شد.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با ابراز خرسندی از آغاز بکار رسمی مرکز پژوهش های شورا گفت: پیشنهادات اعضای علمی مراکز پژوهشی باید در اولویت کاری مرکز پژوهش ها قرار گیرد.

محمد فرشاد همچنین افزود: با این مهم، نتیجه تعامل و همکاری بین مراکز علمی استان و پژوهش های شورا از سوی شهرداری به مرحله اجرایی می رسند.

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمان نیز گفت: چارت سازمانی مرکز پژوهش های شورا بر اساس اساسنامه شورای عالی استان ها شکل گرفته و مباحث پژوهشی را هدایت می کند.

رامین ارجمند کرمانی از بررسی نحوه شکل گیری و مدیریت مراکز پژوهش شوراهای کلان شهرها خبر داد و خاطرنشان کرد: شورای پژوهشی متشکل از پنج نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه ها، دبیر امور آموزشی، کارشناسان حوزه پژوهشی، کارشناس امور مالی، کارشناس کتابخانه و اسناد و دبیرخانه است.

وی با بیان این که حداقل پنج نفر متخصص امور شهری در این مرکز حضور خواهند داشت افزود: این افراد با پنج سال سابقه علمی و پژوهشی و با تصویب هیئت امنا به جمع می پیوندند.

ارجمند کرمانی با اشاره به لزوم وجود تخصص های جامعه شناسی، معماری، شهرسازی، عمران و ترافیک در مرکز پژوهش های شورا اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز طی درخواستی برای حضور در مرکز پژوهش ها و حمایت از رساله های ارشد و دکترا اعلام آمادگی کرده است.

وی به پروژه بهسازی میدان ارگ اشاره و تاکید کرد: بازتاب های اقتصادی و اجتماعی این پروژه نشان داد که مطالعاتی نیاز است تا در اجرای موفق این پروژه به کمترین خسارت برسیم.

حسین چناریان نیزبا بیان این که بخش آموزشی و پژوهشی مهم ترین بخش مرکز پژوهش ها است گفت: تعامل با مراکز پژوهشی استان و کشور که دارای سوابق و مدارک علمی و تحقیقاتی خوبی هستند بخشی از نیازهای پژوهشی شورا را تامین می کنند.

وی عدم استفاده از تحقیقات علمی را از مشکلات روز جامعه عنوان و تاکید کرد: برنامه راهبردی مرکز، تعامل و ارتباط با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و استفاده از تحقیقات و مطالعات در راستای تقویت مدیریت شهری است.

چناریان به رصد مطالبات مردمی و آسیب شناسی معضلات شهری اشاره و تصریح کرد: شناسایی عوامل و موانع توسعه عمران شهری و چالش های بین شورا و شهرداری از منظر حقوقی، باید در اولویت کاری مرکز قرار بگیرد.

در پایان شهردار کرمان به تعدادی از معضلات شهری دارای اولویت اشاره کرد.