دیدار رییس کل دادگستری استان کرمان با رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان با رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری کرمان و همچنین جمعی از مدیران شهرداری کرمان،دیدار و گفتگو کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان کرمان از مدیران ریسک‌پذیر و مثبت برای حل مشکلات مردم حمایت می‌کند،گفت: اگر مدیران خود را در  قید و ‌بند روال‌ معمول اداری معطل کنند، به‌طور قطع موفقیت و زمینه خدمت‌رسانی جهادی به مردم، محقق نخواهد شد.
حجت‌الاسلام حمیدی، با بیان اینکه، تمام ارکان حاکمیت در استان کرمان باید درجهت داشتن یک شهر زیبا و درخور شأن پایتخت مقامت جهان اسلام به مجموعه شهرداری کمک کنند، گفت: دستگاه قضایی استان کرمان، آمادگی دارد با مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر، درجهت رفع مشکلات مردم همکاری و در مواقع لازم، به‌لحاظ حقوقی و قضایی، حمایت کند.  

وی ضمن تبریک انتصاب محسن تویسرکانی به‌عنوان شهردار جدید شهر کرمان، از زحمات سعید شعرباف شهردار سابق کرمان نیز قدردانی کرد و گفت: در این روز گرامی که با شب «لیله‌الرغائب» مصادف است، آرزو می‌کنیم همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی در خدمت‌رسانی به مردم موفق باشند.  

رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز، در خصوص تغییر مدیریت شهری، ازجمله دلایل شورا را برای تغییر شهردار، وجود ضعف در شیوه مدیریت عنوان کرد و گفت: همه اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که در بسیاری موارد بین شورا و شهرداری، هماهنگی لازم وجود ندارد و این مساله به وضعیت شهر، آسیب می‌زند.
علیرضا نادری، افزود: با این وجود، اتفاق‌نظر کامل بین همه اعضای شورا برای استیضاح شهردار وجود نداشت و با گذر زمان، بسیاری مسائل حل‌نشده، باقی مانده بود.
وی با اشاره به اینکه شیوه کار مدیریتی شهردار پیشین ایراداتی داشت، افزود: با تأکید بر چند موضوع، مانند اینکه کارکنان باید همه مسئولیت‌پذیر باشند، کار ساختاریافته باشد و رابطه مدیر با زیردست و بالا دست قوی باشد، نگاهی به مدیریت شهری انداختیم و متوجه نواقصی در این ابعاد شدیم. 
نادری اظهار داشت: با جلب نظر مخالفان و گفت‌وگو با شهردار پیشین، مسائل را در میان گذاشتم و ایشان را متوجه اوضاع کردیم و درنهایت، به راه‌حلی رسیدیم که نتیجه آن استعفای شهردار بود. 
وی آقای شعرباف را فردی راستگو، متدین و توانمند عنوان کرد و گفت: متأسفانه ایراد کار ایشان عدم  مدیریت صحیح زیرمجموعه بود و شهر از این منظر بود که دچار آسیب می‌شد. 
وی با اشاره به اینکه انتخاب آقای تویسرکانی، مبتنی بر شناخت کافی از ایشان بوده است، افزود: ایشان را ۱۷ سال می‌شناسم  و شیوه مدیریت ایشان را هم دیده‌ام.
نادری تصریح کرد: فرد منتخب‌ ازسوی شورای اسلامی شهر کرمان، برای مدیریت شهری، فردی توانمند و شیوه کار ایشان، مشخص است؛ که مبتنی بر ایجاد هماهنگی بین کارگران و کارکنان زیرمجموعه است.
سرپرست شهرداری کرمان نیز گفت: در بدو ورود به شهرداری دغدغه‌های زیادی داشتم، اما متوجه شدم که کارکنان و مدیران شهرداری برای همکاری اهتمام جدی دارند و  همه افراد متخصص و خود، شهرداران بالقوه‌ای هستند.
محسن تویسرکانی، با اشاره به اینکه نیروی انسانی، امکانات و  تجهیزات اداری و شهری خوبی در شهرداری داریم، افزود: متأسفانه حال شهر خوب نیست و منابع موجود در شهر مدیریت نشده است. 
وی تصریح کرد: سعی بر این است با آنچه در اختیار داریم می‌خواهیم کاری کنیم تا مردم شیرینی اقدامات و خدمات را بچشند و من به‌عنوان شهردار  دوست دارم به‌صورت یک خانواده در کنار هم کار کنیم.