محسن تویسرکانی راوری، به‌عنوان شهردار منتخب کرمان به وزارت کشور معرفی شد

یکصدو‌ سی و سومین نشست عمومی فوق‌العاده شورای اسلامی شهر کرمان، با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست جدید شهرداری کرمان برگزار شد.
در این نشست،اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، با ۱۰ موافق، محسن تویسرکانی، سرپرست شهرداری کرمان را به‌عنوان شهردار کرمان انتخاب، و به وزرات کشور معرفی کردند.    

رییس شورای اسلامی شهر کرمان در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان، گفت:  این خون های به ناحق ریخته شهدا بی پاسخ نخواهد ماند.            

علیرضا نادری اقدام اخیر سپاه پاسداران را در هدف قراردادن مواضع دشمن در شب گذشته، تحسین کرد و ضمن تبریک به خانواده شهدا و مردم شهر کرمان، این حرکت را نشان‎دهنده قدرت نیروی نظامی و پاسخ به جنایات دشمنان، اعلام کرد.
وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه قطره‌قطره خون ستمدیدگان، دامن ستمکاران جهان را خواهد گرفت، افزود: آنها باید پاسخ خون‎های ریخته‎شده از مردم و سرداران بزرگ نظام را بدهند؛ چراکه خون‎های به‌ناحق ریخته‎شده، در دنیا و آخرت بی‎پاسخ نمی‌ماند.
نادری در ادامه، دستورکار جلسه را با موضوع انتخاب شهردار آینده کرمان، آغاز کرد و افزود: امیدواریم خداوند در راستای انتخاب شهردار به‌منظور خدمت‎رسانی بیشتر، یاریگر ما باشد تا فرد مناسبی را به وزارت کشور معرفی کنیم.    

سرپرست جدید شهرداری کرمان نیز در این نشست گفت: موفقیت و توفیق ما در شهرداری کرمان با ایجاد تعامل با همکاران و ایجاد ارتباط با دستگاه‌های موثر و حاکمیتی استان حاصل خواهد شد.
محسن تویسرکانی با اشاره به زحمات شهردار سابق کرمان، تاکید کرد: اقدامات خوبی در شهر کرمان صورت گرفته و ما نیز در ادامه مسیر با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر باید این مسیر را ادامه دهیم تا شهرمان از وضعیت مطلوبی برخوردار شود.          

وی افزود: در این بازه زمانی با توجه به قرار گرفتن در زمان پایانی سال باید راهبردهای موثر داشته باشیم تا در ادامه مسیر مدیریت شهری با چالش مواجه نشویم.
وی گفت: اقدامات فوریتی پایان سال و آغاز سال جدید که همراه با بهار قرآن است را باید با جدیت دنبال کنیم و اقداماتی انجام دهیم که مردم لذت تلاش همکارانمان را بچشند.
تویسرکانی با بیان  اینکه لوایح عوارضی و بودجه سال آینده موضوعات اورژانسی پیش‌روی شهرداری است، اظهارداشت: بودجه چراغ راه ما در سال آینده است و باید خیلی فوری مسیر تدوین و تصویب این بودجه را طی کنیم.
وی با اشاره به اینکه سال پایانی شورای ششم قدری کار را برای ما دشوارتر می کند، تاکید کرد: البته بحث‌هایی برای بودجه دارم که در جای خودش اعلام خواهم کرد.          

وی با تاکید بر ضرورت اهتمام در تحقق بودجه،تصریح کرد:یکی از مسائلی که باید به آن توجه جدی شود خواسته‌های مردم است که  از راه های گوناگون به شورای شهر منعکس شده است و یکی ار این خواسته ها انجام اسفالت معابر است که با توجه به معابر وسیع در شهر با وضعیت مطلوب،فاصله داریم و باید با همکاری مضاعف و شبانه روزی همکاران درشهرداری توجه ویژه ای به این مساله داشته باشیم.

وی اصلاح فرآیندهای مرتبط با ارباب رجوع و توجه به حوزه سرمایه گذاری  را از موارد حائز اهمیت برشمرد.