بارش 100 میلیمتر باران به طور مستمر، شهر کرمان را با مشکلاتی جدی روبرو می کند


رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان:

بارش 100 میلیمتر باران به طور مستمر، شهر کرمان را با مشکلاتی جدی روبرو می کند

 

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تقدیر از زحمات مدیران و کارکنان شهرداری در ایام نوروز گفت: برنامه های فرهنگی در طول سال و در مکان های  گردشگري و بافت قديم شهر کرمان اجرا شوند.

محمدجواد کامیاب با اشاره به وقوع سیل در مناطقی از کشور افزود: سیل را جدی بگیریم و برای کاهش خسارات ناشی از آن تمهیداتی بیندیشیم.

وی با بیان این که شهرهایی که دچار سیل شدند میانگین بارش بالایی داشتند اظهار داشت: بارش 100 میلیمتر باران به طور مستمر، شهر کرمان را با مشکلاتی جدی روبرو می کند.

کامیاب وضعیت مسجد جامع، بازار و بافت تاریخی را بحرانی توصیف و تاکید کرد: بهتر است طرح آب خوان داری منابع طبیعی و طرح آبخیزداری شهرداری به اتمام برسد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان این که بعد از 20 سال، دوره ترسالی در کشور شروع شده افزود: با این حال خسارت واردشده به لرستان در سیل اخیر به اندازه کل اعتبارات استان کرمان در شش سال است.

کامیاب اختصاص اعتبارات لازم از سوی استانداری را به شهرداری کرمان ضروری عنوان کرد و گفت: اگر در مقابل حوادث این چنینی امادگی نداشته باشیم باید میلیاردها تومان هزینه بازسازی کنیم.

وی همچنین ساخت مخزن و احداث کانال برای هدایت و خارج کردن آب در شهر را ضروری دانست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *