در نشست عمومی شورا تأکید شد: شورای مشورتی جوانان باعث خیر و برکت باشد/بزرگداشت حکیم فردوسی در بوستان مادر


در نشست عمومی شورا تأکید شد:

شورای مشورتی جوانان باعث خیر و برکت باشد/بزرگداشت حکیم فردوسی در بوستان مادر

 نشست شورای اسلامی شهر کرمان، شب گذشته با حضور رییس و سایر اعضای شورا، شهردار کرمان و سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری برگزار شد.

در این نشست علی بهرامی، نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به تشکیل شورای مشورتی جوانان شورای اسلامی شهر کرمان، از برگزاری انتخابات کمیته‌ ورزش شورای مشورتی خبر داد.

محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان هم در این نشست ضمن تشکر از حضور جوانان در شورای مشورتی جوانان شورای اسلامی شهر کرمان، به انتخابات کمیته ورزش شورای مشورتی جوانان اشاره و تاکید کرد گفت: امیدوارم حضور شما در کنار شورای اسلامی شهر کرمان راه‌گشا باشد و بتوانیم قدم‌های قابل توجهی در عرصه‌ی ورزش برداریم و این شورا منشأ خیر و برکت باشد.

ساخت پارکینگ مسجدالرسول

در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های شورا به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌های مربوط پرداختند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با اشاره به بررسی قرارداد پارکینگ پشت مسجدالرسول گفت: قرارداد این پارکینگ از سال 91 بسته شده و قرار بوده کار 44 ماهه به پایان برسد، اما ساخت این پارکینگ هم‌چنان معطل مانده است.

رامین ارجمند کرمانی، افزود: در نشستی که با حضور سرمایه‌گذار و نمایندگان شهرداری برگزار شد، سرمایه‌گذار از عدم انجام تعهدات شهرداری گلایه‌مند بود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا اظهار داشت: طبق گفته‌ی سرمایه‌گذار، زمین‌های معوضی که به وی واگذار شده، معارض داشته است؛ ضمن این‌که میراث فرهنگی هم محدودیت‌هایی برای او ایجاد کرده است.

ارجمند کرمانی با بیان این‌که در شورای چهارم نیز این موضوع پیگیری شده، اما به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: به‌دلیل عدم انجام این پروژه، چندین سال است که املاک شهروندان در مجاور این پروژه بلوکه شده است؛ بنابراین، مقرر شد شهرداری، اداره‌کل میراث فرهنگی و سرمایه‌گذار راه‌کاری برای حل این مشکل پیدا کرده و گزارش آن را به شورا ارایه کنند.

پیوست اجتماعی میدان ارگ

وی به پیاده‌راه‌سازی میدان توحید (ارگ) و بازآفرینی محله‌ی گلبازخان هم اشاره کرد و گفت: مشاور مرزا، در این زمینه طراحی‌ای انجام داده است؛ بنابراین، با توجه به حساسیت موضوع، از مشاور خواستیم در نشست کمیسیون حضور پیدا کند تا اعلام کنیم که این محدوده از شهر باید هرچه سریع‌تر سامان‌دهی شود.

در ادامه، نماینده مشاور مرزا، به ارایه‌ی طرح پیاده‌راه‌سازی میدان توحید پرداخت و سپس اعضای شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص این طرح بیان کردند.

در این رابطه تأکید شد قبل از اجرای طرح، مطالعات اجتماعی و اقتصادی در رابطه با محدوده‌ی اجرای طرح انجام گیرد.

در ادامه، علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به پله‌های کوه‌های مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) گفت: 660 پله در مسیر کوه‌های مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) ساخته شده که از این تعداد حدود 50 پله تخریب شده است؛ بنابراین، برای جلوگیری از تخریب بقیه‌ی پله‌ها، اصلاح و مرمت پله‌های تخریب‌شده ضرورت دارد.

وی به اجرای کمربند سبز در محدوده‌ی حاشیه‌ی شهر کرمان هم اشاره کرد و خواستار رسیدگی بیش‌تر به درختان کمربند سبز و جلوگیری از خشک شدن آن‌ها شد.

فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز بر بررسی این موضوع در کمیسیون خدمات شهری شورا تأکید کرد.

محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا نیز به بررسی چند نامه در این کمیسیون اشاره کرد.

کاهش معاونت های شهرداری

وی هم‌چنین با اشاره به اجرای چارت جدید شهرداری کرمان گفت: طبق چارت جدید شهرداری کرمان، معاونت‌های شهرداری از هفت معاونت به پنج معاونت کاهش یافته، اما ادغام سازمان‌های شهرداری هم‌چنان در دست اقدام است.

رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با بیان این‌که طبق چارت جدید شهرداری، سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری باید با سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوسرانی ادغام و سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر تشکیل شود، گفت: نظر شهرداری بر این است با توجه به حساسیت کار سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک، این سازمان به‌صورت مستقل کار خود را ادامه دهد.

 محمدجواد کامیاب افزود: در این زمینه مقرر شد شهرداری وضعیت سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک را در دیگر شهرداری‌های کشور بررسی و اساس‌نامه‌ی جدید برای این سازمان تهیه کند.

وی در همین راستا پیشنهاد داد: ادغام سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تا تهیه‌ی اسا‌س‌نامه‌ی جدید متوقف شود.

سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان هم در این رابطه گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان اداره امور استخدامی و سازمان شهرداری‌ها وجود دارد، قرار شد براساس نرم جمعیت، سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک، تحت عنوان سازمان مدیریت و مهندسی شبکه‌ معابر شهری، کار خود را ادامه دهد.

سیدمحمد موسوی افزود: شهرداری‌های سایر کلان‌شهرهای کشور نیز با ادغام سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک مخالفت کرده‌اند؛ بنابراین، تقاضای ما این است تا تصمیم‌گیری نهایی ازسوی سازمان شهرداری‌های کشور، در رابطه با انحلال سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تعجیل نشود.

تلاش برای تکمیل پروژه سیدی

در ادامه، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا، به درخواست سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری مبنی بر انجام کارهای غیرسازه‌ای پل سیدی توسط سازمان عمران برای سرعت‌بخشیدن به اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در این رابطه مقرر شد سازمان عمران شهرداری کارهای غیرسازه‌ای این پل ازجمله جدول‌گذاری و سایر موارد را انجام دهد.

محمدجواد کامیاب افزود: درخواست دیگر شهرداری کرمان در رابطه با پل سیدی، مصوبه‌ی جدیدی ازسوی شورا در رابطه با پرداخت مابه‌التفاوت نیروی انسانی به پیمان‌کار است که مقرر شد شورا مصوبه‌ی جدید نداشته باشد و براساس مصوبات پیشین اقدام شود.

سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان هم در این رابطه گفت: درخواست مصوبه‌ی جدید، به این دلیل است که تاریخ مصوبه‌ی قبلی گذشته است؛ بنابراین، برای این‌که در آینده مجدداً دچار مشکل نشویم، درخواست مصوبه‌ی جدید ارایه شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا هم از شهردار کرمان به‌دلیل ترمیم جدول‌های برخی معابر ازجمله بولوار فارابی تشکر کرد و گفت: جدول‌های فرسوده‌ی بولوار فارابی، به‌جای جایگزینی، ترمیم و به‌سرعت رنگ‌آمیزی می‌شود که این کار موجب کاهش هزینه‌های شهرداری خواهد شد.

علی خدادادی افزود: اجرای این طرح در تمام معابر شهر، می‌تواند موجب زیبایی منظر شهری شود.

شهردار کرمان نیز گفت: کار ترمیم جدول‌های معابر به‌صورت آزمایشی در بولوار فارابی شروع شده است.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: پس از بررسی وضعیت جدول‌های ترمیم‌شده، ترمیم جدول‌های سایر معابر نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا هم با اشاره به روز بزرگداشت فردوسی گفت: آیین روز بزرگداشت فردوسی، سه‌شنبه 22 اردیبهشت از ساعت 18 تا 20 در سالن بسطامی پارک مادر برگزار خواهد شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *