وضعیت ترافیکی شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفت


در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

وضعیت ترافیکی شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفت

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، وضعیت ترافیکی و تصادف‌های جرحی و فوتی شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، عضو شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست گفت: پیرو جلسه‌‌های قبل در رابطه با بالا رفتن آمار تصادفات جرحی و فوتی و نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد، از رییس پلیس راهور کرمان دعوت شد تا در راستای کاهش تصادف‌های جرحی و فوتی کرمان، تدابیری اندیشیده شود.

منصور ایرانمنش افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان آمادگی دارند در این رابطه با پلیس راهور هم‌کاری کنند تا آمار تصادف‌های جرحی و فوتی کاهش پیدا کند.

در ادامه، تعدادی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، به بیان پرسش‌ها و نقطه‌نظرهای خود پرداختند.

سرهنگ ناصر کریمی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: تمام هدف ما این است که تصادف‌ها کاهش پیدا کند و شاهد روانی ترافیک در معابر شهر باشیم.

وی افزود: علی‌رغم همه‌ی مشکلات، آمار تصادفات فوتی شهر کرمان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

سرهنگ کریمی با اشاره به تدابیری که برای رفع نقاط حادثه‌خیز اندیشیده شده است، گفت: علی‌رغم مشکلات ترافیکی که به‌دلیل ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح داشتیم، انتظار این بود آمار تصادف‌ها بیش‌تر شود که خوش‌بختانه آمار تصادف‌های فوتی تاکنون کاهش داشته، اما تصادف‌های جرحی رو به افزایش است.

رییس پلیس راهور شهر کرمان ادامه داد: کاهش تصادف‌های جرحی، راه‌کارهایی دارد که باید در درآزمدت در دستور کار قرار گیرد.

سرهنگ کریمی با بیان این‌که شهرداری اقدامات خوبی در رابطه با رفع نقاط حادثه‌خیز انجام داده است، گفت: جلسه‌های متعددی در کارگروه ترافیک شهرستان برگزار شد و تعدادی از نقاط حادثه‌خیز که منجر به تصادف‌های فوتی و جرحی می‌شد را بررسی کردیم.

وی افزود: اقداماتی که انجام گرفت؛ از جمله تعویض تابلوهای حداکثر سرعت از 80 کیلومتر به 60 کیلومتر، کنترل سرعت و نصب سرعت‌کاه در رینگ دور شهر، موجب کاهش تصادف‌های فوتی شد.

رییس پلیس راهور شهر کرمان با بیان این‌که عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران هر کدام 40 درصد از تصادف‌های منجر به فوت را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: موتورسواران فاقد پلاک، فاقد کلاه و خطرساز توقیف می‌شوند تا این آمار کاهش یابد.

سرهنگ کریمی فنس‌کشی زیر پل‌های عابر پیاده را نیز از جمله راه‌کارها برای کاهش تصادف‌های منجر به فوتِ عابران پیاده دانست.

وی افزود: در برخی نقاط علی‌رغم این‌که پل عابر پیاده وجود دارد، بعضی شهروندان از زیر پل‌ها عبور می‌کنند که منجر به تصادف‌های جرحی و فوتی می‌شود.

رییس پلیس راهور شهر کرمان یکی از دلایلی که بیش‌تر خودروها تک‌سرنشین هستند را توزیع ناعادلانه‌ی حمل‌ونقل عمومی، به‌ویژه تاکسی‌ها در نقاط مختلف شهر دانست و تأکید کرد: تاکسی‌ها باید در دورترین نقاط شهر به‌طور مناسب توزیع شوند.

سرهنگ کریمی با اشاره به این‌که امنیت ترافیکی بسیار مهم است، گفت: اگرچه زیباسازی شهر لازم است، اما اگر امنیت ترافیکی نباشد، زبباسازی فایده‌ای ندارد.

وی در خصوص برخورد با خودروهایی که آلودگی صوتی دارند، گفت: برخورد با آلودگی‌های صوتی، در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ کریمی افزود: در این رابطه دستور قضایی هم گرفته شده و آمار زیادی از خودروهای توقیف‌شده، خودروهایی هستند که آلودگی صوتی داشته‌اند.

رییس پلیس راهور کرمان درباره‌ی روشنایی معابر نیز گفت: اگر علت تصادف، تاریک بودن معبر باشد، به استناد تبصره سه ماده 14 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، اداره‌ی برق مقصر خواهد بود.

سرهنگ کریمی افزود: تاکنون، تصادفی که در اثر تاریکی معبر باشد، نداشته‌ایم و اگر معبری هم فاقد روشنایی بوده، با اداره‌ی برق مکاتبه کرده‌ایم و مشکل برطرف شده است.

وی تابلوهای تبلیغاتی و تلویزیون‌های شهری را نیز موجب بروز تصادف دانست و گفت: تلویزیون‌های شهری، باید در طول خیابان‌ها یا در ارتفاع بالا نصب شوند.

رییس پلیس راهور نصب، تعمیر و نگه‌داری علایم راهنمایی و رانندگی را از وظایف ذاتی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری دانست و گفت: پلیس، مکان‌هایی که احساس می‌کند نیاز به علایم دارند را به سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اعلام می‌کند.

سرهنگ کریمی افزود: سازمان ترافیک شهرداری نیز تاکنون هم‌کاری مطلوبی با پلیس داشته است.

وی درباره‌ی بازگشایی خیابان استقلال نیز گفت: به‌عنوان پلیس راهور کرمان، با بازگشایی خیابان استقلال مخالف بودیم؛ به این دلیل که کوچه‌های خیابان استقلال مسدود هستند که البته مقرر شده برخی کوچه‌ها باز شوند.

رییس پلیس راهور کرمان افزود: برنامه‌های ترافیکی دیگری نیز برای کاهش ترافیک این محدوده در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ کریمی هم‌چنین با بیان این‌که در برخی روزها به‌ویژه در ایام بارندگی، بیش از 200 تصادف در شهر کرمان رخ می‌دهد، گفت: خوش‌بختانه شهرداری در ایام بارندگی با شن‌پاشی و نمک‌پاشی پل‌ها و برخی معابر، کمک زیادی در راستای کاهش تصادف‌ها می‌کند.

وی هم‌چنین گفت: تمام دغدغه‌ی پلیس، ترافیک صحیح، روان و ایمن است.

سرهنگ کریمی افزود: تمام تلاش ما ایمن‌سازی شهر و ایمنی ترافیک است و اگر کسی را جریمه می‌کنیم، در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک و جلوگیری از تخلفات است؛ چراکه که هر تصادف، زایده‌ی تخلفی است که که قانون برای آن جریمه در نظر گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.