رییس کمیسیون معماری و شهرسازی خبر داد: راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری برای بهبود وضعیت بافت تاریخی


رییس کمیسیون معماری و شهرسازی خبر داد:

راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری برای بهبود وضعیت بافت تاریخی

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی از راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری برای بهبود وضعیت بافت تاریخی و بافت فرسوده‌ی شهر کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، محمدیاسین پنجعلی‌زاده گفت: در نشست کمیسیون با کلیات راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری بافت فرسوده موافقت و مقرر شد پیش‌نهاد تکمیلی به شورا فرستاده شود.

فتح‌الله مؤیدی نایب‌رییس شورا و رییس کمیسیون بودجه نیز به بیان آخرین مصوبات این کمیسیون پرداخت که از آن جمله موضوع پرداخت 20 میلیارد تومان از سوی شرکت فولاد کرمان به شهرداری و نحوه‌ی بازپرداخت این تسهیلات بود که مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورا نیز با اشاره به تشکیل این کمیسیون گفت: در کمیسیون اجتماعی بر این موضوع که آموزش‌ها باید به اشتغال منجر شود، تأکید شد.

وی افزود: هم‌چنین مقرر شد آموزش‌های سبک زندگی در اولویت فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ قرار گیرد.

زاهدی خواستار سرعت‌بخشیدن به راه‌اندازی موزه عطای پهلوان و هم‌چنین نام‌گذاری خیابانی به نام پهلوانان شد و گفت: پیش‌نهاد می‌شود هریک از کوچه‌های منتهی به این خیابان نیز به نام یکی از پهلوانان و قهرمانان کرمان نام‌گذاری شود.

رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان به راه‌اندازی سالن تیراندازی در جنگل قائم نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون، 150 میلیون تومان برای ساخت این سالن هزینه شده و نیاز به 100 میلیون تومان دیگر است تا این سالن تیراندازی راه‌اندازی شود.

زهرا ایرانمنش رییس کمسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی نیز از حضور نماینده‌ی اداره‌کل امور اجتماعی در نشست این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نشست اعلام شد 411 تشکل مردم‌نهاد در استان کرمان تشکیل شده است.

وی با بیان این‌که بانوان نیز فعالیت چشم‌گیری در این تشکل‌ها دارند، گفت: مقرر شد از فضای فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ برای تشکیل جلسات این تشکل‌ها استفاده شود.

ایرانمنش هم‌چنین از سرعت اجرای پروژه‌ی زیرگذر آزادی از شهردار کرمان تشکر کرد و گفت: مردم نیز وقتی سرعت کار را می‌بینند، ابراز رضایت می‌کنند.

مهنوش مؤمنی رییس کمیته پسماند کمیسیون بهداشت شورا نیز خواستار نظارت بیش‌تر بر تناسب نرخ کرایه‌تاکسی با طول مسیرها شد و گفت: وضعیت مسیرهای تاکسی و کرایه‌تاکسی باید بیش‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *