رییس شورای اسلامی شهر کرمان تأکید کرد: ضرورت جداسازی آب شرب از آب غیرشرب


رییس شورای اسلامی شهر کرمان تأکید کرد: باید آبی که برای شرب استفاده می‌شود، از آب مصارف غیرشرب جدا شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، علی‌اکبر مشرفی در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، با بیان این‌که استفاده از آب شرب برای سایر مصارف نامطلوب است، گفت: در برخی کشورها فاضلاب تمیز و کثیف را از هم جدا می‌کنند و برای سایر مصارف غیر از شرب از فاضلاب تمیز استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید برای اجرای چنین سیستمی در کشور و در استان اقدام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمان نیز در این نشست خاطرنشان کرد: در سال 94 در شهر کرمان به‌رغم همه‌ی مشکلات، 26 کیلومتر شبکه برای مشترکان جدید توسعه داده و بازسازی کردیم.

طاهری با اشاره به این‌که این شرکت براساس بودجه‌ی سال گذشته 9 میلیارد و 300 میلیون تومان در بخش فاضلاب بودجه داشته، گفت: از این مبلغ فقط یک میلیارد و 800 میلیون تومان داده شده است.

وی افزود: اما با همین مبلغ هم 23 کیلومتر فاضلاب کار کردیم و 1470 کیلومتر دیگر نیز لازم داریم.

طاهری ادامه داد: هم‌چنین 5237 فقره سیفون فاضلاب برای مشترکان جدید نصب کردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان این‌که شورای شهر اصفهان برای فاضلاب شهر به ازای هر خانه بین دو میلیون تا سه میلیون و 700 تومان از مردم می‌گیرد، افزود: این در حالی ا‌ست که در کرمان تاکنون تبصره‌ی آب‌بها سه بار از دستور کار شورا خارج شده است.

طاهری با اشاره به این‌که مصرف برق در بخش آب استان سه برابر میانگین کشوری است، گفت: شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در تامین هزینه‌های برق خود زمین‌گیر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هم‌چنین ضمن تشکر از شهردار کرمان گفت: شهردار و مجموعه‌ی شهرداری، در راستای اجرای طرح‌های آب‌رسانی شهری تعامل خوب و سازنده‌ای با ما دارند.

طاهری افزود: مهندس بابایی همیشه یار و یاور ما بوده‌اند و ما همیشه به هم‌کاری شهرداری نیاز داریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *