توهین سریال شهرزاد به کرمان، اعتراض اعضای شورای شهر کرمان را در پی داشت

توهین سریال شهرزاد به کرمان، اعتراض اعضای شورای شهر کرمان را در پی داشت

نمایندگان مردم کرمان در مجلس به وزیر ارشاد تذکر دهند

اعضای شورای اسلامی شهر کرمان توهین انجام‌گرفته در سریال «شهرزاد» به کرمان را محکوم کردند و از نمایندگان استان کرمان در مجلس اسلامی خواستند در این خصوص به وزیر ارشاد تذکر دهند.

در نشست عمومی امشب (22 آذرماه) شورای اسلامی شهر کرمان، کمال جوانمرد عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به توهینی که در یکی از قسمت‌های سریال «شهرزاد» به مردم کرمان شده است، از کرمان به‌عنوان یک تمدن بزرگ یاد کرد و گفت: در یکی از قسمت‌های سریال «شهرزاد» که در سینمای خانگی تولید و عرضه شده، به کرمان و مردم این استان توهین می‌‌شود که از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم در این رابطه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر دهند.

وی با بیان این‌که این عمل را محکوم و این سریال را تحریم می‌کنیم، خواستار برخورد با این‌گونه حرکت‌ها شد.
در ادامه، سایر اعضای شورای اسلامی شهر کرمان نیز این حرکت را محکوم کردند و مقرر شد طی نامه‌ای از سوی شورای شهر، از نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی خواسته شود این موضوع را پی‌گیری کنند.
لازم به ذکر است؛ در دقایق 25 تا 28 قسمت هشتم سریال «شهرزاد» که یک‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته پخش شد، «پریناز ایزدیار» که نقش «شیرین»، دختری افاده‌ای را بازی می‌کند، پس از سه‌ماه اقامت در کرمان، به تهران و نزد پدرش برمی‌گردد. او در پاسخ به این سوال پدرش که می‌پرسد «انگار خیلی خوش گذشته که دو هفته، شده سه‌ماه؟» می‌گوید: «خوش که چه عرض کنم آقاجون، تهرون کجا، بقیه‌ی جاها کجا، همش خاکی‌خلی، دروداهاتی.» «شیرین» هنگام صحبت‌کردن با پسرعمویش «قباد» هم در پاسخ به این سوال «قباد» که می‌پرسد «خوش گذشت؟» با لحن تمسخرآمیزی می‌گوید: «خیلی!» و چند دقیقه بعد با گفتن این جمله که «انتظار سوغاتی نداشته باشید، چی می‌آوردم که بهترش این‌جا نباشد» می‌گوید: «خفه‌شدم از اینقد که آن‌جا (کرمان) همه‌چی بوی خاک‌وخل و پهن می‌داد.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.