41 میلیارد تومان فعالیت عمرانی در کرمان انجام شده است


نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، شب گذشته با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

علی‌اکبر مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با اشاره به وضعیت پروژه‌های قرارگاه خاتم در کرمان گفت: طبق صورت‌وضعیت ارایه‌شده از سوی گروه شهیدرجایی قرارگاه خاتم، این قرارگاه تاکنون حدود 41 میلیارد تومان در شهر کرمان فعالیت عمرانی انجام داده است.

وی ضمن تشکر از مهندس رزم‌حسینی استاندار کرمان، معاونان استاندار و هم‌چنین مهندس بابایی شهردار کرمان به‌دلیل پی‌گیری برای اجرای پروژه‌های خاتم در کرمان بیان کرد: برای ادامه‌ی کار نیاز است تا مواردی به تفاهم‌نامه‌ی بین قرارگاه خاتم و شهرداری اضافه شود که تمدید مدت‌زمان تفاهم‌نامه تا زمان انعقاد قرارداد و افزایش سقف تفاهم‌نامه از 200 میلیارد ریال به 250 میلیارد ریال از آن جمله است.
علی بابایی شهردار کرمان هم در این خصوص با بیان این‌که پیش‌نویس قرارداد تا 15 روز آینده تنظیم خواهد شد، گفت: مشاور، احجام پروژه‌ها را برآورد کرده و مشاور شهرداری نیز باید این احجام را با نقشه‌ها تطبیق دهد که این کار طی 15 روز آینده انجام خواهد شد.
وی هم‌چنین از حضور ناظران شهرداری کرمان در محل اجرای پروژه‌ها خبر داد و گفت: برای هر پروژه، یک ناظر مقیم داریم؛ ضمن این‌که 35 نفر نیروی تحصیل‌کرده‌ی عمران، از میان نیروهای شهرداری کرمان را شناسایی کردیم تا در نظارت پروژه‌ها به کار گرفته شوند.
در ادامه، با رأی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، چهار مورد به‌عنوان متمم به شرح زیر به تفاهم‌نامه‌ی قبلی اضافه شد؛ «معرفی علی بابایی شهردار کرمان به‌عنوان کارفرمای جدید، تمام مفاد تفاهم‌نامه‌ی قبلی به قوت خود باقی است، مدت تفاهم‌نامه به مدت چهارماه تا 25 دی‌ماه تمدید شد، سقف مبلغ تفاهم‌نامه از 200 میلیارد ریال به 250 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.»
در ادامه‌ی این نشست، رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر کرمان، به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌های مربوط پرداختند.
صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان با اشاره به هفته‌ی بسیج، تقدیر از فرمانده بسیج شهرداری کرمان را یکی از مصوبات این کمیسیون دانست.
وی افزود: در اختیار گذاشتن مکان‌های ورزشی شهرداری برای استفاده‌ی عموم، نصب وسایل تندرستی و سلامتی در شهر، تبدیل زمین‌های بلااستفاده‌ی مناطق چهارگانه‌ی شهرداری به زمین‌های ورزشی، استفاده از ظرفیت مساجد برای ورزش و انعقاد تفاهم‌نامه با مساجد شهر کرمان در این خصوص از جمله دیگر مصوبات کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان است.
زاهدی به برگزاری جمعه‌بازار کتاب، صنایع دستی و تولیدات خانگی در پارک مطهری به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان هم اشاره کرد و این نمایشگاه را در راستای رونق‌یافتن مشاغل خُرد و خانگی حائز اهمیت دانست.
وی گفت: هم‌چنین مقرر شده تا در نشست آینده‌ی کمیسیون، از مسئولان شرکت سالم‌شهر برای ارایه‌ی گزارش دعوت شود.
زاهدی هم‌چنین خواستار ارایه‌ی گزارش مالی بخش ورزش شهرداری کرمان شد.
زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی نیز با بیان این‌که در راستای تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش، جهت اختصاص فضای مدارس برای ورزش بانوان، نشستی با آقای محسن‌بیگی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار کردیم، گفت: در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، علاوه بر تخصیص مدارس برای ورزش بانوان، در خصوص مواردی هم‌چون واگذاری فضای برخی مدارس برای راه‌اندازی سرای محلات، استفاده از چاه‌های آب مدارس برای آبیاری فضای سبز شهری و استفاده‌ از امکانات موجود در مدارس اعلام آمادگی کرد.
رؤیا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی هم با تاکید بر تدوین طرح جامع فرهنگی کرمان تا پایان امسال گفت: در این طرح، باید برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت فرهنگی شهرداری برای سال 95 دیده شود.
وی به گلایه‌ی برخی خانواده‌ی شهدا برای نام‌گذاری کوچه‌ها و معابر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان اشاره کرد و گفت: ظاهرا‍ً بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، با دریافت هزینه، به نصب تابلوی شهدا در معابر اقدام می‌کند که این موضوع، گلایه‌مندی برخی خانواده‌ی شهدا را به‌هم‌راه داشته است.
دیوان‌بیگی افزود: نصب تابلوها، باید براساس ملاک و معیار باشد؛ بنابراین، لازم است با دعوت از سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان به شورای اسلامی شهر کرمان، این موضوع و سایر موارد مربوط بررسی شود.
اختصاص تلویزیون شهری برای ارایه‌ی برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان و بازدید از خانه‌های فرهنگ و فرهنگ‌سراهای شهرداری نیز از دیگر مواردی بود که رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی به‌عنوان مصوبات این کمیسیون به آن‌ها اشاره کرد.
دیوان‌بیگی افزود: هم‌چنین در نشست کمیسیون، بولوار جدید ساخته‌شده‌ی منشعب از بولوار «آزادگان» به نام بولوار «آتش‌نشان» نام‌گذاری شد، که این نام‌گذاری با رأی موافق اعضای شورا، تصویب شد.
وی از نام‌گذاری بولوار منشعب از بولوار «شاهد» به طرف مسکن‌های مهر، به نام بولوار «تعاون» اشاره کرد که برخی اعضای شورا با این نام‌گذاری مخالفت کردند و در رأی‌گیری، این نام‌گذاری مصوب نشد.
زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری هم به بازدید از محدوده‌ی اطراف دبستان «شهیدمهدوی» در ایام بارندگی اشاره کرد و گفت: در این بازدید که به اتفاق سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری انجام گرفت، مقرر شد محدوده‌ی این مدرسه آسفالت شود.
وی افزود: اهالی شهرک «خواجو» نیز طی نامه‌ای خواستار آسفالت یک مسیر از بولوار 42 متری این شهرک هستند.
لری به پل عابر پیاده روبه‌روی بیمارستان «شهیدباهنر» نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که بیماران زیادی از این پل استفاده می‌کنند، راه‌اندازی آسانسور این پل ضرورت دارد.
رییس کمیسیون خدمات شهری به برگزاری کارگروه پسماند در فرمانداری کرمان اشاره کرد و گفت: در این کارگروه، مقرر شد با توجه به وضعیت نابه‌سامان زباله‌های شهرهای اطراف، و زباله‌هایی که در محدوده‌ی بناهای تاریخی از جمله «باغ شاه‌زاده» ماهان و «باغ فتح‌آباد» ریخته می‌شود، شهرهای اطراف، زباله‌های خود را به معدن زباله‌ی کرمان تحویل دهند.
جمع‌آوری اضافه‌ی مصالح ساختمانی از مجاور ساختمان‌هایی که جدید ساخته می‌شوند، بررسی وضعیت محل دپوی نخاله‌های ساختمانی در کارگروه پسماند فرمانداری، پی‌گیری آسفالت معابر از طریق فاینانس و بررسی طرح برگزاری جمعه‌بازار که از سوی سازمان میادین شهرداری ارایه شده نیز از دیگر مواردی بود که رییس کمیسیون خدمات شهری به آن اشاره کرد.
فتح‌الله مؤیدی رییس کمیسیون بودجه و امور حقوقی نیز به وضعیت ساخت پل‌های عابر پیاده در شهر کرمان توسط بخش خصوصی اشاره و تصریح کرد: پیمان‌کاران، در مکان‌های مرغوب پل‌ها را ساخته و نصب کرده‌اند و نصب پل عابر پیاده، در نقاطی که از نظر تبلیغاتی نامطلوب بوده، هم‌چنان معطل مانده است.
واگذاری پنج جایگاه سی‌ان‌جی و پارکینگ فتحعلی‌شاهی از طریق مزایده به بخش خصوصی نیز از دیگر مواردی بود که رییس کمیسیون بودجه و امور حقوقی به آن اشاره کرد.
محمدیاسین پنجعلی‌زاده رییس کمیسیون معماری و شهرسازی هم به بیان آخرین مصوبات این کمیسیون پرداخت.
در ادامه، منصور ایرانمنش عضو شورای اسلامی شهر کرمان و ناظر پروژه‌های شهری از وضعیت ساخت قبور در آرامستان جدید گلایه کرد و خواستار بررسی آن توسط شهردار کرمان شد.
وی ایجاد پارکینگ در تقاطع «سمیه» (طهماسب‌آباد) را یک ضرورت دانست و گفت: با توجه به مشکلاتی که مردم برای پارک خودرو در این تقاطع دارند، باید حداقل تا ساخت پارکینگ طبقاتی، در این تقاطع از پارکینگ مکانیزه استفاده کرد.
بابایی شهردار کرمان نیز در خصوص ساخت پارکینگ در چهارراه «سمیه» گفت: 1300 متر زمین در چهارراه «سمیه» برای ساخت پارکینگ طبقاتی در نظر گرفته شده است؛ ضمن این‌که تا ساخت این پارکینگ می‌شود از پارکینگ‌های مکانیزه‌ی چرخ‌فلکی استفاده کرد که البته هر واحد پارکینگ، 35 میلیون تومان هزینه دارد.
وی هم‌‌چنین خواستار رسیدگی سریع‌تر شورای اسلامی شهر کرمان به قراردادهای مهم شهرداری از جمله بازگشایی مسیر «کوثر» شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *