سخن‌گوی شورای اسلامی شهر کرمان: خبرنگاران، رسالتی پیامبرگونه دارند


سخن‌گوی شورای اسلامی شهر کرمان با گرامی داشت 17 مردادماه که به روز «خبرنگار» مزین شده است، گفت: رسالت خبرنگاران، رسالت پیامبرگونه است.

کمال جوانمرد روز خبرنگار را به تمام خبرنگاران و طلایه‌داران عرصه‌ی رسانه‌ای کشور تبریک گفت و افزود: صداقت در اطلاع‌رسانی، مهم‌ترین وظیفه‌ی خبرنگاران است.
وی خبرنگاران را مروج آگاهی و بصیرت دانست و گفت: خبرنگاران باید در تولید و انتشار خبر، ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و تعهد را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهند.
نماینده‌ی استان کرمان در شورای عالی استان‌ها رسالت قلم را انسان‌سازی دانست و گفت: بر اساس آیه‌ی شریفه «ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ»، قلم ابزار مقدسی است و خبرنگاران باید از حرمت قلم و آن‌چه که می نویسند، پاسداری کنند؛ چرا که خداوند به «قلم» سوگند یاد کرده و آن را مقدس برشمرده است.
جوانمرد با تاکید بر این‌که بعد از تقوی، علم و آگاهی وجه تمایز بین انسان‌هاست، بیان داشت: خبرنگاران، باید امکانات و ابزارهای خود را در راه اسلام و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های آن به کار گیرند.
وی یکی از مهم‌ترین وظیفه‌ی خبرنگاران را اطلاع‌رسانی شفاف به مردم در راستای انتخاب صحیح دانست و گفت: خبرنگاران در آگاهی دادن به مردم به منظور مشارکت حداکثری در توسعه‌ی کشور سهم به‌سزایی دارند.
وی بیان کرد: خبرنگاران باید مشکلات و مسایل مردم را دریافت و در جهت اطلاع‌رسانی این مشکلات به مسئولان تلاش کنند.
جوانمرد در پایان برای خبرنگاران آرزوی توفیق کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.