با حمایت اعضای شورا و هم‌راهی مدیران شهری؛ بابایی کارش را شروع کرد


صبح امروز با حضور اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در شهرداری کرمان، علی بابایی به‌طور رسمی به‌عنوان سرپرست شهرداری کار خود را آغاز کرد.

در این نشست که معاونان شهردار و شهرداران مناطق چهارگانه نیز حضور داشتند، فتح‌الله مؤیدی رییس شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تاکید بر حمایت اعضای شورای اسلامی شهر کرمان از سرپرست شهرداری کرمان اظهار امیدواری کرد با توجه به تجربه‌ای که مهندس بابایی دارد، خللی در کارها و پروژه‌های شهرداری ایجاد نشود.

وی افزود: از معاونان شهردار، شهرداران مناطق، رؤسای سازمان‌ها و تمام کارکنان شهرداری می‌خواهیم نهایت هم‌کاری را با مهندس بابایی داشته باشند تا کارها و پروژه‌ها هم‌چنان با قوت ادامه پیدا کند.
مؤیدی هم‌چنین از خدمات مهندس سیف‌الهی شهردار سابق کرمان تشکر کرد.
حجت‌الاسلام محمد ربانی هم در این نشست با بیان این‌که مهندس سیف‌الهی شهردار سابق کرمان مصلحت دیدند در جای دیگری خدمت را ادامه دهند، به گزینه‌های موجود برای سرپرستی شهرداری اشاره کرد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در بررسی که کردند به این نتیجه رسیدند در شرایط کنونی مهندس بابایی که سابقه و تجربه‌ی خوبی در شهرداری دارند را برای سرپرستی شهرداری انتخاب کنند.
وی افزود: حضور امروز اعضای شورای اسلامی شهر در شهرداری، برای عرض تبریک به مهندس بابایی سرپرست شهرداری و حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه از ایشان است.
ربانی هم‌چنین از معاونان شهردار، شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها خواست نهایت هم‌کاری را با مهندس بابایی داشته باشند.
وی افزود: عبور از این مقطع نیاز به هم‌دلی دارد که امیدواریم با هم‌دلی که بین همه‌ی مدیران شهری و اعضای شورا وجود دارد، شاهد حرکت نو و جدیدی در شهر کرمان باشیم.
یوسف جعفری و منصور ایرانمنش دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کرمان هم ضمن تقدیر از زحمات هشت‌ساله‌ی مهندس سیف‌الهی شهردار سابق کرمان، برای مهندس بابایی سرپرست شهرداری آرزوی موفقیت کردند.
در ادامه، علی بابایی سرپرست شهرداری کرمان به خدمات ارزنده‌ی مهندس سیف‌الهی شهردار کرمان اشاره کرد و گفت: مهندس سیف‌الهی، سال‌های زیادی در شهرداری مشغول خدمت بوده و قطعاً مسایل شهری، هیچ‌گاه از ذهن و دل ایشان بیرون نمی‌رود.
وی افزود: مهندس سیف‌الهی هر کجا باشند، نگاهی به مسایل شهرداری خواهند داشت و حتماً پی‌گیر فعالیت‌های شهرداری خواهند بود، ضمن این‌که ما نیز همواره از راه‌نمایی‌های ایشان بهره خواهیم برد.
بابایی نگرانی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان را به‌جا و به‌حق دانست و در عین حال تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با کمک سایر مدیران شهری، نگرانی‌های اعضای شورا در رابطه با پروژه‌ها و مسایل مختلف شهری را برطرف کنیم.
وی معطل ماندن پل سیدی را یکی از دغدغه‌های اصلی دانست و گفت: روز گذشته در نخستین گام از وضعیت پل سیدی بازدید کردیم و پی‌گیر هستیم تا این پروژه هر چه سریع‌تر به پایان برسد.
بابایی به پروژه‌های بسیار زیادی که در شهر کرمان در حال اجراست، اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در گام نخست پروژه‌های نیمه‌تمام را به پایان برسانیم و در ادامه، پروژه‌های اولویت‌دار را آغاز کنیم.
سرپرست شهرداری کرمان افزود: با پرهیز از انجام کارهای سلیقه‌ای، کارها را متناسب با سیستم مالی شهرداری پیش خواهیم برد.
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی معاون فرهنگی اجتماعی شهردار نیز در این نشست ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان که یکی از اعضای شهرداری را برای سرپرستی شهرداری انتخاب کردند، گفت: همه‌ی مدیران شهرداری تلاش می‌کنند تا مهندس بابایی سرپرست شهرداری، امانتی که به عهده گرفته است را به سلامت به سرمنزل مقصود برساند.
علی فروغی معاون اداری مالی شهردار هم در این نشست انتخاب مهندس بابایی به عنوان سرپرست شهرداری را بهترین انتخاب دانست و با اشاره به مشکلات مالی شهرداری گفت: معمولاً تمام شهرداری‌ها در چند ماه ابتدای سال با مشکلات مالی مواجه هستند که امیدواریم در آینده، مشکلات مالی شهرداری برطرف شود و پروژه‌ها با سرعت بیش‌تری ادامه پیدا کند.
سعید گیلانی عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در ادامه، اظهار امیدواری کرد تعاملی که تا امروز بین شورای اسلامی شهر و شهرداری وجود داشته، هم‌چنان ادامه داشته باشد تا مقطع کنونی را پشت سر بگذاریم.
وی با بیان این‌که با توجه به خودگردان بودن شهرداری‌ها، مشکلات، همیشه وجود دارد، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، با تمام توان پشتیبان سرپرست و مجموعه‌ی مدیران شهرداری هستند.
گیلانی هم‌چنین بر تقویت وضعیت مالی شهرداری با استفاده از راه‌کارهای متفاوت تاکید کرد.
در ادامه، علی فرقانی معاون فنی عمرانی و علی ایلاقی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شهردار به ارایه‌ی گزارشی از وضعیت پروژه‌های عمرانی و هم‌چنین پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی ارایه کردند.
محمد محمدی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار هم در پاسخ به پرسش اعضای شورا در خصوص مسدود شدن خیابان جهاد، دلیل آن‌را ریزش کانال فاضلاب پس از زمین‌لرزه‌ی اخیر دانست و گفت: به شرکت آب و فاضلاب مهلت یک هفته‌ای داده شده تا مشکل را برطرف کند.
غلام‌حسین زیوری معاون شهرسازی شهردار نیز ضمن تبریک به مهندس بابایی سرپرست شهرداری گفت: دستگاه‌های اجرایی هیچ تعهدی بیش از اعتباری که به آن‌ها تخصیص پیدا می‌کند، ندارند؛ اما شهرداری دستگاهی خودگردان است که باید تمام خواسته‌های مردم، نمایندگان مردم و حتی دستگاه‌های اجرایی را اجابت کند؛ ضمن این‌که منابع درآمدی شهرداری وابسته به مردم است.
وی افزود: برای 60 تا 70 درصد بودجه‌ای که برای شهرداری مصوب می‌شود، نیاز است تا مردم به شهرداری مراجعه داشته باشند؛ بنابراین، با توجه به رکودی که به‌ویژه در زمینه‌ی ساخت‌و‌ساز وجود دارد، شهردای‌های کل کشور با مشکل مواجه هستند.
زیوری اظهار امیدواری کرد با هم‌دلی، رکود فعلی را پشت سر بگذاریم و بتوانیم منشاء خدمت به شهر کرمان باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *