ادای احترام به استاد آواز ایران محمدرضا شجریان/ تقدیر از خدمات عام المنفعه شادروان محمد صنعتی

در .

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان صورت گرفت:

ادای احترام به استاد آواز ایران محمدرضا شجریان/ تقدیر از خدمات عام المنفعه شادروان محمد صنعتی
 
 
رییس شورای اسلامی شهر کرمان در نشست عمومی این هفته که با حضور اعضای شورا، شهردار و تعدادی از اهالی رسانه برگزار شد ضمن تسلیت اربعین حضرت اباعبدالله حسین(ع) و یاران ایشان، ایام رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام صادق(ع) را تسلیت گفت.
محمد فرشاد همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شادروان محمد صنعتی از اعضای فعال انجمن شهر کرمان در سال های ابتدایی تشکیل این نهاد مردمی افزود: درگذشت این خادم کرمان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را که تا آخرین روزهای زندگی خود به امور عام المنفعه پرداخت به مردم نجیب کرمان، خانواده این عزیز به ویژه نائب رئیس شورای سوم و اهالی ورزش تسلیت عرض می کنم.
وی در ادامه با اشاره به درگذشت استاد برجسته موسیقی سنتی ایران اظهار داشت: استاد شجریان که از مفاخر فرهنگ و هنر کشور می باشد سال ها برای اعتلای موسیقی اصیل سنتی تلاش کرد و تصنیف های خاطره انگیزی در ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس خواند. 
فرشاد با بیان اینکه استاد شجریان در زمان وقوع زلزله و پس از آن بارها به شهر بم سفر کرد افزود: در این سفرها از نزدیک شاهد همدردی ایشان با مردم زلزله زده بم بودم؛ وی علاوه بر برگزاری یک کنسرت در تهران تحت عنوان "هم‌نوا با بم" عواید آن را به ایجاد ساختمان باغ هنر بم اختصاص و این مجموعه ارزشمند را به عنوان موسسه فرهنگی و هنری در اختیار شورای شهر و شهرداری بم قرار داد.
وی همچنین اظهار داشت: حجت الاسلام دعایی که از مفاخر کرمان هستند بر پیکر زنده‌یاد شجریان نماز خواندند و همچنین به پاس خدمات استاد آواز ایران در معرفی فرهنگ و هنر کشور به جهان و شناساندن بهتر و بیشتر سرمایه های فرهنگی و ادبی کشور از جمله مولوی، حافظ، سعدی، عطار و خیام در داخل و خارج از کشور، در تهران خیابانی و در شیراز گذر منتهی به حافظیه به نام ایشان نامگذاری شده است.
فرشاد همچنین ضایعه درگذشت استاد محمدرضا شجریان را به فرزندان و علاقمندان این هنرمند برجسته تسلیت گفت. 
در ادامه علی اکبر مشرفی، عضو شورا در نطق پیش از دستور خود تهاتر پروانه های ساختمانی را بدهی شهرداری به نسل آینده عنوان و تاکید کرد: از شهردار تقاضا دارم لیستی از بدهی های این چنینی و سقف قانونی آن ها را به شورا ارسال کند تا این موضوع برای شهر در آینده مشکلی ایجاد نکند.
همچنین منصور ایرانمنش در نطقی دیگر در پیش بودن بارندگی در فصل پیش رو را یادآور شد و افزود: تقاضا می شود برای رفع آبگرفتگی های حاصل از بارندگی های فصلی به ویژه در نقاط بحرانی تدبیری جدی اندیشیده شود تا امسال شاهد آبگرفتگی های جزیی نیز نباشیم.
وی با اشاره به عدم تکمیل تقاطع ایثار نیز گفت: پیشنهاد می شود با تملک املاک بازرگانی این پروژه به هرنحوی که ممکن است تکمیل شود.
ایرانمنش همچنین ارسال نطق های پیش از دستور اعضای شورا به شهرداری و حصول نتیجه را خواستار شد.
سپس رییس کمیسیون حقوقی و نظارت با اشاره به هفت نامه ارسالی به این کمیسیون گفت: در این میان دو مصوبه به جمع بندی اعضای کمیسیون رسیده است.
فتح الله مویدی از توافق نامه شهرداری با امور اتباع و مهاجرین استانداری خبر داد و خاطرنشان کرد: درخواست امور اتباع اختصاص زمینی به احداث مرکز فرهنگی در قالب فعالیت موسسه بناهای ماندگار است.
علی اکبر مشرفی ضرورت توجه به کاربری فرهنگی و آموزشی زمین مندرج در طرح تفضیلی را یادآور شد.
حسین چناریان نیز پیشنهاد داد: در انتخاب نام این مکان، کاربرد آن مورد توجه باشد تا مورد چالش افکار عمومی قرار نگیرد.
وی همچنین از شهرداری به دلیل اختصاص زمین به کلانتری که از تعهدات سال های گذشته است تقدیر کرد و ایجاد مرکز مونیتورینگ را گامی در راستای تقویت امنیت اجتماعی دانست.
همچنین رامین ارجمندکرمانی انطباق این طرح با طرح های بالادستی را مهم عنوان و تصریح کرد: کلیات این طرح مورد موافقت همه است اما برای جانمایی و کاربری آن به بررسی و هماهنگی بیشتری نیاز داریم.
رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و سلامت، بهره برداری از آرامستان جدید را ضروری دانست و گفت: این مهم، باید در اولویت شهرداری قرار گیرد.
علی خدادادی همچنین با بیان این که شورا و شهرداری از یک خانواده هستند افزود: انتظار می رود در بازدید استاندار از پروژه های شهری یا حضور وزرا و نمایندگان، از اعضای شورا هم برای این بازدیدها دعوت رسمی به عمل آید.
در ادامه رییس شورای شهر با اشاره به دستورالعمل ارسالی از وزارت کشور به شوراها گفت: بر این اساس، بایستی عوارض نوسازی با ضریب کاهنده 27 درصد محاسبه و اخذ شود. 
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل با بیان این که در این مدت حتی یک دوچرخه سوار در مسیر اختصاصی خیابان سپه مشاهده نشده گفت: انتخاب این خیابان برای مسیر دوچرخه سواری درست نبوده و مورد استفاده قرار نمی گیرد.
محمدجواد کامیاب با اشاره به نامه اعتراضی کسبه محل افزود: با وجود حجم مراجعان بیمارستان باهنر و نبود پارکینگ مناسب، بهتر است شهرداری در این زمینه زودتر به جمع بندی رسیده و تکلیف مسیر دوچرخه سواری در خیابان سپه را روشن کند.
رییس کمیسیون معماری وشهرسازی نیز از شهرداری خواست گزارشی از پروژه های عمرانی را قبل از انعقاد قرارداد، در شورا مطرح کند.
رامین ارجمندکرمانی همچنین گزارشی از وضعیت بهینه سازی میدان کوثر و روند مطالعات مشاور طرح از سوی شهرداری را خواستار شد.
سپس احمد حسن زاده، عضو شورا به عنوان نماینده شورا در تفاهم نامه های علمی و پژوهشی شهرداری و دانشگاه ها انتخاب شد.
در پایان رییس شورای شهر از تلفیق سه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری خبر داد و خاطرنشان کرد: این تصمیم به پیشنهاد اعضای مشترک سه کمیسیون مذکور و در راستای پرهیز از موازی‌کاری و استفاده بهینه از تخصص و توانایی اعضای کمیسیون ها است.