بسم رب الشهدا و الصدیقین

در .

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 «فرحین بما اتاهم الله من فضله و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الا خوف علیهم و لا هم یحزنون»

از فضیلتی كه خدا نصیبشان كرده است شادمانند و به آن ها كه در پی شان هستند و هنوز به آن ها نپیوسته اند بشارت می دهند كه بیمی بر آن ها نیست و اندوهگین نشوند.

سوره آل عمران آیه 170

بار دیگر فرشتگان بر این سرزمین بال گشودند و شهدا آغوش تا یکی از فرزندان راستین این انقلاب را از فرش به عرش رهسپار کنند و چه زیبا و به یادماندنی بدرقه کردند مردم کویر این مسافر آسمانی را.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یار وفادارش سردار شهید حسین پورجعفری مجاهدان در راه خدا و مبارزان در راه وطن، به مظلوم ترین شکل شهید شدند و با افتخارترین شکل تشییع شدند و در باشکوه ترین مکان این شهر آرام گرفتند چون خورشیدی در میان ستارگان بی شمار.

سردار شهید سلیمانی، فرمانده ای که هم سرباز وطن بود و هم سردار دل ها و دفاع کرد از مردم بی دفاع افغانستان، عراق، لبنان، یمن و سوریه از شرق تا غرب این منطقه آشوب و چه ماندگار در نقشه‌راه این جانفشانی ها و روی دستان این مردم قدرشناس تشییع شد و چه جاودان در موطن خود و در آغوش هم رزمان دیروزش آرام گرفت.

سردار آسمانی، زیبا عروج کرد و دلربا نشست بر دل های شیعه و سنی، عرب و عجم و پیر و جوان.

حاج قاسم سلیمانی آرزو داشت شهید شود و وصیت کرد که شهادت دهند و ملت حق شناس ایران چه شایسته شهادت دادند بر شهید دوست داشتنی خود.

فراق شهید سلیمانی وحدت آفرید و پایانی شد بر فاصله ها و آغازی برای همدلی ها و همراهی های دوباره ملت های مسلمان.

روز کرمان، روزی شد برای پاسداشت میراث ماندگار سرداری که مرزهای فداکاری را کیلومترها جابجا کرد و مردمی که مرزهای قدرشناسی را گسترش دادند.

روز کرمان روزی شد تا کرمان و کرمانی افتخار کند به فداکاری های سرداران این دیار و به وفاداری مردمان این سرزمین و به «سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی».

17 دی ماه میراث ماندگاری شد بر صحنه تاریخ سرزمینی که خورشیدش تابان و ستارگانش بی شمارند و دیروز این خورشید «سلیمانی» بود که در میان حلقه ای از ستارگان درخشید و به تصویری درخشان بر پهنه آسمان بی کران بدل شد.

اما فاجعه فقدان تعدادی از همشهریان در مراسم تشییع سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اندوه کرمانیان را دوچندان کرده و کرمان عزیز را بیش از پیش عزادار کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر کرمان ضمن قدردانی از  حضور تحسین برانگیز همشهریان و میهمانان عزیز، جان باختن تعدادی از تشییع کنندگان را تسلیت گفته و اجر جزیل برای این عزیزان و صبر جمیل برای بازماندگان و شفای عاجل برای مصدومان را از قادر مهربان خواستار است.

خداوند  ارواح درگذشتگان گرانقدر  را با روح شهید دلبندشان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی محشور گرداند.

شورای اسلامی شهر کرمان